Otoban Lastikçi

Otoban lastikçi, kaldığınız yere mobil yol yardım aracıyla gelip lastiğinizi tamir eden profesyonel hizmettir. Yolculuklar sırasında sağlamış olduğu konfor nedeniyle tercih edilen yollardan biri de otobandır. Ülkemizin doğu kesiminde henüz olmasa da otoban güzergaonda bulunan bir hayli yerleşim yeri vardır. İnsanların otobanda araç lastiklerinin patlaması sonucu yolda kalmaları da kaçınılmazdır.

Sadece seyahat maksatlı olarak özel araçlarla yapılan yolculuklarda otobanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Yerleşim yerlerinin iç trafiğine girmeden hızlı ulaşım adına güzel bir faaliyet olsa da yolda kalındığında durum çok vahim bir hal alabiliyor. Otobanda lastik tamiri için öncelikle konumunu belirlemeye çalışan müşteriler, kendilerine en yakın lastikçiyi bulmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken otoban giriş çıkışlarını hesap edemeyebiliyorlar. Otoban lastikçi, kendilerine gönderilen konuma baktığında en yakın giriş ve en yakın çıkış güzergahlarına baktığında müşterinin hesapladığının en az iki katı hatta çok daha fazla mesafeler çıkabilmektedir.

Sanayi ve endüstriyel taşımacılığın vazgeçilmezi olan kara taşımacığı açısından otoban kullanımı kaçınılmazdır. Özellikle sürekli yüklerde, yükün hedefe istenilen sürede varması için şehir ve ilçe merkezlerine uğramadan otobandan express olarak yol almak çok daha mantıklı olmaktadır. Her araç gibi lastikler üzerinde yol alan tır/kamyon gibi büyük araçların yanında firmalar için belirli yük taşıyan bütün araçların lastiği patladığında yolda kalmaktadırlar. Lastiği patladğında otoban lastikçisi ihtiyacı doğmaktadır. Otoban lastikçisi ise, mobil lastik tamir aracıyla en hızlı ve en kısa mesafede müşterinin kaldığı yere ulaşmak için konumdan mesafe hesaplaması yapar. Önemli olan bazı sapakları kaçırmamaktır.

Otobanlarda lastiği patlayan müşterilerde karşılaşılan en büyük sıkıntı mesafe tespiti. Müşteriler sadece tek bir gidişi hesaplayıp çok kısa mesafe olduğunu iddia etse de, bulunduğu bölgeye erişmek için mobil otoban lastikçisi hangi girişten girip de müşterinin yanına ulaşmayı hesapladığında çok büyük rakamlar ortaya çıkmaktadır.