LASTİKÇİ NEDİR?

Lastikçi otomobillere veya diğer taşıtlara araba lastiği satan, değişimini yapan, tamir eden, yenileyen kişi veya  şirketlerdir. Lastikçi taşıtın boyutuna göre kapasitesine göre en iyi lastiği sizlere sunmalıdır. Günümüz teknolojisi ile üretilmiş birçok lastik çeşitleri vardır. Bunlar arasından en iyi ve en güzel tercihi yapan kişi lastikçidir. Çünkü yıllardır bu sektörde olduğu için hangi lastiğin kullanım ömrünün ne kadar olduğu ve lastiklerin kullanım zorluklarını bilen en yetkili kişi lastikçidir. 'Lastikçi' aynı zamanda satmış olduğu ya da satacak olduğu lastikler hakkında da her türlü bilgiyi bilmesi gerekir. Bu sayede lastikçiye gelecek olan müşterilere eksiksiz ve hatasız bir şekilde bilgi vermesi gerekmektedir. Bizler de sizler için en uygun ve en yakında olan anlaşmalı lastikçimizi bularak sorununuzu en hızlı şekilde çözüyoruz. Böylece güvenli bir şekilde yola devam etmenizi sağlıyoruz.

 

 

LASTİKÇİ BAŞKA NELER YAPMAKTADIR?

Lastikçi sadece lastik satmakla kalmamaktadır. Aynı zamanda satmış olduğu lastiklerinde bakımını yapmaktadır. Örneğin siz başka bir yerden lastik aldınız. Lakin takma işleminde başarılı bir sonuç alamadınız. Başka bir lastikçiye giderek lastiğinizi taktırabilirsiniz. Ya da lastikleriniz de bir sorun çıktı bir aşınma oldu. Ve lastiklerinizin bakıma ihtiyacı var. Bu sebeple de lastikçinin kapısını çalabilirsiniz. Yine aynı zamanda lastiğiniz patladıysa veya hava kaçırıyorsa gitmeniz gereken tek yer lastikçidir. Bu kişiler sizlerin lastiklerini yenileyecek ve olası kazalara karşı emniyetinizi maksimum bir seviyede tutak için işleminizi yapacaktır. Lastikçi lastikleri hava doldurma işlemini de yapmaktadır.

 

 

LASTİKÇİ DE DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN ŞEYLER NELERDİR?

Lastik almaya gideceğiniz zaman uğrayacağınız yerler lastikçidir. Bu lastikçilerin içerisinde yüzlerce yeni veya 2. El lastik bulunmaktadır. Bu yüzden seçim yapmak bir hayli zor olacaktır. Sizin için en uygunun bulunması ve ücretinin düşük olması önemli olan kriterlerden birileridir. Kullanım ömrü çok olan lastikler sizi yarı yolda bırakmamaktadır. Diğer kalitesiz olan lastikler ise birkaç ay sonra bozulmaya yani deforme olmaya başlayacaktır. Bu durumda yeniden bir lastik almak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumu en aza indirmek için muhakkak bir araştırma yapıp en iyi lastiği almanız gerekir. Bizler de sizlere bu konu hakkında 7/24 yardımcı olmak en iyi şekilde lastikçi hizmet vermek isteriz.