Lastik Yol Yardım

Şehiriçi ve şehirler arası seyahatlerde lastiği patlayan kişiler bulundukları yere lastik yol yardım istemektedirler. Şehir ve ilçe merkezlerine uzak bir yerde lastik sorunundan dolayı yolda kalan müşterilere mobil lastikçi daha kolay ifade edilebilmekte. Fakat herhangi bir şehir veya ilçe merkezinde lastiği patlayan kişilerde hemen köşedeki lastikçiyi çağırmak istedikleri için bazı sorunlar yaşanabilmektedir.

Uzun seyahatlarde, sürekli yollarda olan tır, kamyon, otobüs veya şirket araçlarının şoförleri lastikleri patladığında durumu daha aşinaolmaktadırlar. Daha önce de lastiği patladığı için lastik yol yardım çağırdığından herhangi bir tedirginlik olmamaktadır. Yolda kalınan yer çok sapaysa bir lastikçiye ulaşma çok zorlaşacağı için belki kaygılar artabilir. Sürekli yolculuk yapan bu kişiler, yanlarında genellikle stepne de bulundururlar. Çoğunlukla stepneleri kendileri takabilirler. Bijonların uzun süre sökülmemesi sonucu neredeyse birbirine kaynamış halde olan lastil ve bijonlar, kol gücünün üzerinde mobil lastikçilerin müdahalesini gerektirebilir. Mobil lastik yol yardım, havalı lastik tabancasıyla bunu kolayca halledebilir. Özellikle büyük araçlarda kesinle mobil lastikçiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Pek fazla rastlanmasa da , uzun yolculukta yolda kalan müşterilere kendi şirketleri güzergah üzere olan diğer araçları yönlendirmektedir. Tek başına yapayacağı lastik değişim işlemini, diğer şoförün yardımıyla yapabilmektedir. Bu durumda kesinlikle janta takılı olan stepne lastik bulunmalı ve patlayan parçalanan lastik araçtan sökülebiliyor olmalıdır. Aksi tadirde yine bir lastikçi ustasına ihtiyaç vardır.

Uzun yolculuklara sadece seyahat ve gezi maksatlı çıkan müşterilerimizde ise durum tamamen farklıdır. Belki hayatında ilk defa yolda kalmış bile olabilir. Araçta stepne olup olmadığını bilmeyenler olabilir. Herşey olsa yanlış birşey yaparsak araca dah büyük zarar veririm endişesiyle lastiğe dokunmayanlar olabilir. Hiçbir maddi kaydı gütmeden bu işlemi profesyonel lastikçi ustasının yapması gerektiğine inananlar olabilir.